string(120) "بیماران دیابتی هر 6 ماه یک بار باید تحت معاینه چشم پزشکی قرار گیرند"

بیماران دیابتی هر 6 ماه یک بار باید تحت معاینه چشم پزشکی قرار گیرند

  • پنج شنبه, بهمن 07 1395
  • نوشته شده توسط 
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

پزشکنا-  رئیس جامعه اپتومتری ایران گفت: بیماران مبتلا به دیابت که بیش از پنج سال از بیماری آنها می گذرد، باید هر 6 ماه یک بار تحت معاینات چشم پزشکی قرار گیرند.

محمدرضا محمد علیها در آستانه برگزاری سمینار پاراکلینیک در اپتومتری اظهار کرد: افراد مبتلا به دیابت که دچار خونریزی و پارگی شبکیه شده اند، باید بررسی های چشم پزشکی به صورت پیوسته انجام شود زیرا سهل انگاری در این زمینه می تواند موجب بروز نابینایی شود.

رئیس جامعه اپتومتری با بیان اینکه یک پنجم جمعیت بالای 40 سال کشور از دیابت رنج می برند، افزود: با توجه به افزایش چاقی و کم تحرکی در کشور زمینه بروز دیابت روز به روز افزایش می یابد که این رویه تهدیدی برای سلامتی بینایی جامعه است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از فعالیت اپتومتریست ها در حوزه پاراکلینیک است و تنها به تجویز یا ساخت عینک محدود نمی شود، گفت: بررسی میدان بینایی و وضعیت سلامت شبکیه، بروز یا افزایش زمینه آب مروارید و ارتباط بیماری های چشمی با سایر بیماری های سیستمی از جمله وظایف اپتومتریست ها است.

همایش پاراکلینیک در اپتومتری با هدف تشخیص به موقع بیماران و ارجاع به چشم پزشک پنجشنبه هفتم بهمن ماه در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می شود.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار سلامت
کد: 3790

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

اشتراک خبرنامه

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family