سه شنبه,01 بهمن 1398
ورود

ورود

نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
ذخیره سازی اطلاعات

تماس بگیرید: 88146121- 021 | 09303558070

string(89) "نشست مسئولان وپزشکان در ارتباط با بهداشت استخرها"

نشست مسئولان وپزشکان در ارتباط با بهداشت استخرها

 نشسست بررسی رعایت موراد بهداشتی استخرها با حضور سلیمانی‌جوان معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان بهارستان ورئیس مرکز بهداشت، پوربابا مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان، داورزنی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان و مدیران استخرهای شنا سطح بهارستان در این شهرستان برگزار گردید.

گفتنی است که هدف از برگزاری نشست مذکور ارتقاء و رشد همکاری‌های بین بخشی و همچنین اطمینان و تامین سلامت آب استخرها و رعایت موارد بهداشتی در این مراکز بود، که نتایج خوب و تصمیمات موثری نیز در همین راستا در طول این جلسه اخذ گردید.

در این نشست سلیمانی‌جوان  در رابطه با اهمیت بهداشت آب استخرهای شنا و همچنین بهره برداری صحیح  و حفظ سلامتی شناگران نکات مهمی را بیان کرد و عنوان داشت: جایگاه استخرها در میان اماکن عمومی بسیار حائز اهمیت می باشد و حساسیت ویژه این صنف در تأمین سلامت مراجعین بسیار بالا است.

وی در ادامه باتاکید بر اینکه تمامی نکات بهداشتی در استخرهای سطح شهرستان بهارستان می بایست رعایت شود، تصریح کرد: بدون شک عدم رعایت اصول بهداشتی در استخرها می تواند نقش به سزایی در به خطر افتادن سلامتی شهروندان شهرستان بهارستان داشته باشد.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان درپایان باتوجه بیماری‌های گوناگونی که عدم رعایت موارد بهداشتی در استخرها در افراد ایجاد می کند، افزود: بیماری‌های دستگاه گوارش، گوش و حلق و بینی، چشم، پوستی و انگلی از جمله امراضی می باشند که ممکن است در صورت عدم توجه به مسائل بهداشتی طیفی از شناگران را در معرض خطر قرار دهد و به همین دلیل در بازدید کارشناسان بهداشت از استخرهای سطح شهرستان میزان استاندارد کلر، شرایط اسیدی، تیره بودن و بار میکروبی آب سنجش می شود و در صورت مشاهده موارد مشکوک، پیگیری و اقدامات لازم صورت می گیرد.

لازم به ذکر است که در پایان این نشست، کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بهارستان با توجه به چک لیست استخرهای شنا در رابطه با پارامترهای بحرانی توضیحاتی ارائه کرد و بر همکاری با بازرسان شبکه بهداشت و درمان بهارستان به منظور اجرای اصلاحیه مطابق ماده ۱۳ مواد خوردنی و آشامیدنی تاکید نمود.

این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن