سه شنبه,19 آذر 1398
ورود

ورود

نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
ذخیره سازی اطلاعات

تماس بگیرید: 88146121- 021 | 09303558070

string(75) "آشنایی باعادتی که نشان از پرفشاری خون است"

آشنایی باعادتی که نشان از پرفشاری خون است

مطالعات اخیر محققان ژاپنی نشان می‌دهد تکرر ادرار در شب، می‌تواند نشانه پرفشاری خون و مصرف زیاد نمک باشد. نیاز به ادرار در شب بیش از یکبار که با نام علمی نوکتوریا شناخته می‌شود؛ یکی از موارد شکایت افراد به‌ویژه سالمندان یا بیماران است. افرادی که در طول هشت ساعت خواب نیازی به دفع ادرار ندارند، به نوکتوریا مبتلا نیستند. یکبار دفع ادرار نیز در محدوده طبیعی قرار دارد؛ ولی بیش از یکبار می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. انسداد مثانه، مصرف مایعات زیاد در شب و اختلال خواب، از شایع‌ترین علل تکرر ادرار در شب است.

فتق مثانه، تومور در مثانه یا پروستات و سایر اختلالات اسفنکتر کنترل‌کننده نیز در این عارضه دخیل هستند. نارسایی قلبی و کبدی، دیابت و بارداری نیز می‌توانند عامل تکرر ادرار باشند.با افزایش سن میزان ترشح هورمون‌ها کاهش می‌یابد که به حفظ مایعات بدن کمک می‌کنند و کاهش آنها باعث تکرر ادرار در سالمندان می‌شود.مطالعات اخیر محققان ژاپنی نشان می‌دهد تکرر ادرار در شب می‌تواند به دلیل مصرف نمک زیاد و پرفشاری خون باشد.

فشارخون نیرویی است که توسط جریان خون به دیواره رگ‌ها وارد می‌شود تا خون در سراسر رگ‌ها و بدن جریان یابد. اگر این نیرو افزایش پیدا کند و در طول زمان ثابت باقی بماند، بدن با مشکلات زیادی روبه‌رو می‌شود.به‌طور متوسط از بین هر سه فرد میانسال، یک نفر به این عارضه مبتلاست. کاهش مصرف نمک در وعده غذایی، کاهش وزن، ورزش منظم، استفاده از مواد معدنی مفید مانند پتاسیم، کلسیم و منیزیم، نوشیدن آب کافی، مصرف سبزیجات، اجتناب از تنش و

استرس و خواب کافی، مهم‌ترین راهکارهای کاهش فشار خون هستند.

این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن