سه شنبه,28 خرداد 1398
ورود

ورود

نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
ذخیره سازی اطلاعات

تماس بگیرید: 88146121- 021 | 09303558070

string(62) "تساوی ورزش با دارو در کاهش فشارخون"

تساوی ورزش با دارو در کاهش فشارخون

پزشکنا: بررسی‌ها نشان می‌دهد ورزش کردن می‌تواند به اندازه دارو در کاهش فشار خون بالا موثر باشد.در این مطالعه پزشکان به بررسی اطلاعات جمع‌آوری شده از ۴۰۰ آزمایش پرداخته تا تاثیر مصرف دارو و فعالیت جسمی در کاهش فشار خون بالا مورد ارزیابی قرار گیرد.آنها مشاهده کردند که در مبتلایان به فشارخون بالا، ورزش‌کردن می‌تواند همچون بسیاری از داروها در درمان فشارخون بالا اثربخش باشد.

در سال‌های اخیر تعداد داروهای مربوط به این بیماری افزایش یافته و تجویز این داروها در انگلیس در فاصله سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶ میلادی رشد ۵۰ درصدی داشته‌ است.پیش‌تر وزیر بهداشت انگلیس از پزشکان عمومی این کشور درخواست کرده بود که از زیاده‌روی در تجویز این داروها خودداری و بیماران را به انجام حرکات ورزشی، کارهای داوطلبانه و باغبانی تشویق کنند چرا که وضعیت سلامت را بهبود داده و اضطراب را کاهش می‌دهد.

متخصصان انگلیسی در بررسی‌های خود مشاهده کردند در میان مبتلایان به فشارخون بالا، انجام حرکات ورزشی مانند پیاده‌روی از مصرف داروهای کاهنده فشار خون موثرتر است. همچنین ترکیب حرکات ورزشی استقامتی و فعالیت‌هایی همچون تمرینات قدرتی اثربخش هستند.

جهت دریافت مطالب متنوع حوزه سلامت و بهداشت فردی ،درکانال تلگرام واینستاگرام همراه ما باشید.
رای شما

دیدگاه خود را ارسال نمایید