بازگشت به کار ۱۷ هزار پرستار دوران کرونا به مصوبه مجلس نیاز ندارد


نویسنده : admin

تاریخ: 1401/10/12 زمان: 23:40:28

پزشکنا:خبرگزاری پزشکی-رئیس کل سازمان نظام پرستاری، گفت: برای بازگشت به کار ۱۷ هزار پرستار به مصوبه مجلس شورای اسلامی نیاز نیست و هم اکنون نیز به ۱۰۰ هزار پرستار در کشور نیاز داریم که تلاش می شود از میان دانش آموختگان این این رشته اقدام به جذب شود.

 محمد میرزابیگی روز یکشنبه، گفت: در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که روز گذشته برگزار شد و همچنین در جلسه روز پرستار امسال که با حضور رئیس جمهور در سالن اجلاس سران برگزار شد، نیازهای جامعه پرستاری از جمله لزوم برگشت نیروهای طرحی و تمدید طرح ایام کرونا مطرح و در خصوص وضعیت ۱۷ هزار پرستار فعال در ایام کرونا تصمیم گیری شد.

وی گفت: در ایام کرونا به خصوص در نوروز سال ۹۹ که با شیوع کرونا دچار کمبود نیروی پرستاری شدیم، تعدادی از جوانان دهه هفتادی که حتی طرح‌شان شروع نشده بود و می‌توانستند در خانه و در امنیت و سلامت باشند، داوطلبانه با همان حقوق طرحی خدمات ارائه کردند تا نجات بخش مردم باشند و این مساله مایه افتخار است.

رئیس سازمان نظام پرستاری اظهار داشت: وقتی گزارش بیکار شدن این پرستاران به رهبر معظم انقلاب رسید، فرمودند که این افراد کارگر فصلی نیستند و اگر آنها به کارشان برنگردند و شغل شان تأمین نشود، در بزنگاه‌های بعدی ضربه خواهیم خورد؛ حتی وقتی این مساله در روز پرستار به رئیس جمهور گزارش شد، ایشان نیز موافقیت خودشان را برای جذب اعلام کردند.

وی افزود: براساس جمع بندی ۲ روز پیش، قرار شد که سازمان های نظام پرستاری، امور اداری و استخدامی، وزارت بهداشت و مجلس با محوریت دفتر رئیس جمهور نحوه برگشت به کار و تامین شغلی ۱۷ هزار پرستار ایام کرونا را تبیین کنند.

رئیس سازمان نظام پرستاری ادامه داد: در جلسه ستاد ملی کرونا نیز مقرر شد کمیته ای منتخب به دستور رئیس جمهور تشکیل شود تا مقررات جذب پرستاران را تبیین کند، البته ممکن است مسئولی با دیدگاه قبلی اظهاراتی مغایر با این مسئله بیان کند اما این نظرات خروجی جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا نیست.

میرزابیگی در مورد روند جذب و بازگشت به کار پرستاران، گفت:بخشی از اقدام باید در مجلس صورت گیرد که این کار شاید کمی طولانی باشد اما جذب ۱۷ هزار نفری که در ایام کرونا کار کرده‌اند، موضوع بحث ما است و نیاز به تأیید مجلس ندارند و در ستاد ملی کرونا در خصوص نحوه جذب آنها تصمیم گیری خواهد شد.

انتهای پیام/


جهت ارسال دیدگاه ابتدا باید با مشخصات کاربری خود وارد سایت شوید.