سه شنبه,29 مرداد 1398
ورود

ورود

نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
ذخیره سازی اطلاعات

تماس بگیرید: 88146121- 021 | 09303558070

string(83) "بامواد ضروری برای تقویت چشم‌هابیشترآشناشوید"

بامواد ضروری برای تقویت چشم‌هابیشترآشناشوید

بعضی مواد خوراکی می‌توانند روی سلامت چشمان شما اثر مثبت بگذارند.در ادامه با آنها آشنا می‌شوید.

سالمون

تحقیقات نشان می‌دهد که رژیم مدیترانه‌ای که حاوی ماهی‌ها چرب حاوی امگا ۳ است ریسک تاری دید را کاهش می‌دهند. محققان استرالیایی در سال ۲۰۰۰ تاثیر این رژیم را بر کسانی که بیش از یک بار ماهی در هفته مصرف می‌کنند را در مقایسه با کسانی که کمتر از یک بار در هفته ماهی مصرف می‌کنند بررسی کردند. همچنین محققان بریتانیایی در سال ۲۰۰۸ با تحقیق روی افراد ۵۰ سال به بالا به این نتیجه رسیدند که افرادی که بیش از یک بار ماهی مصرف می‌کنند از بیماری‌های چشم مربوط به پیری کمتر رنج می‌برند.

آووکادو

آووکادو شامل آنتی‌اکسیدان‌هایی است که ریسک برخی از بیماری‌های چشم در پیری را کاهش می‌دهند. برای مثال برخی مواد آووکادو باعث می‌شوند که ریسک بیماری‌های مرتبط با چشم که در نتیجه‌ زیاد جلو خورشید بودن و نیز رژیم غذایی ضعیف آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین‌ها به‌وجود می‌آید را کاهش دهد آووکادو همچنین مقدار زیادی ویتامین C دارد.

تخم‌مرغ

مهم نیست که چقدر دوست دارید صبح‌ها تخم‌مرغ بخورید. اگر می‌خواهید چشمانتان سالم بماند حتما باید تخم‌مرغ بخورید چرا که سرشار از ویتامین A است که نقشی مهم در سالم نگاه داشتن چشمان شما دارد ویتامین A خشکی چشم را کاهش می‌دهد و برای برخی بیماری‌های خاص چشمی مفید است همچنین تخم‌مرغ برخی آنتی‌اکسیدان‌هایی دارد که چشم را در مقابل اثرات بد آفتاب محافظت می‌کند.

هویج

مثالی قدیمی است که می‌گویند هویج برای چشمان بسیار مفید است علاوه بر اینکه مقدار زیادی ویتامین‌ها دارد ماده‌ای که باعث می‌شود هویج رنگ نارنجی به خود بگیرد کاروتن نام دارد و می‌تواند در روند سالم ماندن دید چشمان شما بسیار به شما کمک کند. نبود ویتامین‌ها باعث می‌شود که چشمان شما خشک شود.

چای سبز

چای سبز فواید بسیار بسیار زیادی دارد از جمله عملکرد مغز را بهبود می‌بخشد و باعث کاهش وزن می‌شود علاوه بر این فواید بسیار زیادی برای چشمان شما هم دارد آنتی‌اکسیدان‌ها و آنتی التهاب‌های چای سبز به شما کمک بسیاری می‌کند و همچنین می‌تواند در مقابل بیماری‌های چشمی بنی سرطان از شما محافظت کند

 
جهت دریافت مطالب متنوع حوزه سلامت و بهداشت فردی ،درکانال تلگرام واینستاگرام همراه ما باشید.
 
 
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن