جمعه,16 خرداد 1399
ورود

ورود

نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
ذخیره سازی اطلاعات

تماس بگیرید: 88146121- 021 | 09303558070

NULL string(86) "در حوزه سلامت نیاز به 130 هزار نیروی انسانی داریم"
در حوزه سلامت نیاز به 130 هزار نیروی انسانی داریم

در حوزه سلامت نیاز به 130 هزار نیروی انسانی داریم

 معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت : ظرفیت هایی که در دولت یازدهم و دوازدهم ایجاد شد کمک بزرگی به حل بحران کرونا در کشور کرد. در این مدت یک هزار و 486 پروژه عمرانی با حدود 36 هزار تخت ساخته شد و یا در حال ساخت است.


به گزارش پزشکنا، دکتر سید کامل تقوی نژاد در نشست معاون اول رییس جمهور و معاونین و مدیران ارشد وزارت بهداشت، اظهار داشت: حدود 50 درصد از هتلینگ 580 بیمارستان دولتی در طول 6 سال گذشته بازسازی و نوسازی شد. 8 هزار پروژه بهداشتی در کشور اجرا شد که معادل 30 درصد از ظرفیت فضای فیزیکی حوزه بهداشت است.

وی افزود: سال گذشته در کشور 31 بیمارستان با حدود 3300 تخت بیمارستانی به بهره برداری رسید و 99 پروژه نیز امسال و سال آینده به بهره برداری می رسد. برخی از پروژه ها نیز در دو ماه اخیر با تسریع در آمورشان تکمیل و برای خدمت رسانی به بیماران کووید19 به کار گرفته شدند.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت یادآور شد: در حال حاضر 445 هزار پرسنل در وزارت بهداشت اشتغال دارند و حدود 130 هزار نیروی جدید برای حوزه سلامت نیاز داریم و 33 هزار نفر از آنها مربوط به پروژه هایی است که امسال تکمیل و افتتاح می شود.

دکتر تقوی نژاد خاطرنشان کرد: پایان سال گذشته دستورالعملی ابلاغ شد که بر اساس آن، پرداخت اضافه کار و کارانه در بیمارستانهای دولتی، جدا شد و این نظام پرداخت، عدالت بیشتری دارد و می تواند بخشی از مشکلات موجود پرسنل وزارت بهداشت را حل کند. از سوی دیگر درآمدهای اختصاصی دانشگاه های علوم پزشکی به طور متوسط ماهانه دو هزار میلیارد تومان بود اما در دو ماه گذشته 70 درصد از این درآمدها کاهش یافت که باید به آن توجه جدی کرد.

 

 

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

        https://telegram.me/joinchat/AAAAAD--pZ6CLWmYZnR5w   Telegram3

http://instagram.com/pezeshkna instagram

این مورد را ارزیابی کنید

رسانه

نظر دادن