جمعه,16 خرداد 1399
ورود

ورود

نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
ذخیره سازی اطلاعات

تماس بگیرید: 88146121- 021 | 09303558070

NULL string(86) "موفقیت ایران در مبارزه با کرونا علیرغم تحریم ها" NULL NULL NULL NULL NULL
موفقیت ایران در مبارزه با کرونا علیرغم تحریم ها

موفقیت ایران در مبارزه با کرونا علیرغم تحریم ها

در گزارش اخیر «ایگور رودان» محقق و دانشمند کروات که پیش از این در خصوص ویروس کرونا به تحلیل شیوع کووید-۱۹ در نقاط مختلف جهان از جمله کره جنوبی، ایتالیا، سوئد، سنگاپور، چین و قطر پرداخته بود؛ خود به بررسی تجربیات مقابله با ویروس کرونا در ایران پرداخته است.


به گزارش پزشکنا، وی در گزارش خود می نویسد: کادر پزشکی و درمانی ایران با قابلیت خوبی با ویروس کرونا مقابله کرده است و می توان گفت ایران علیرغم تحریم ها، با توانایی بالایی اوضاع را تحت کنترل خود درآورده است.

این محقق برجسته کروات در بخش دیگری از گزارش خود آورده است: یکی از ویژگی های ایران داشتن جمعیت جوان است (فقط ۶ درصد مردم ایران سن شان بیش از ۷۰ سال است) که این هم در مقابله این کشور با ویروس کرونا مفید واقع شد. آمار و ارقام موجود در ایران حاکی از ابتلای بیش از ۱۱۲ هزار نفر و فوت حدود ۶۸۰۰ نفر است. باید توجه کنیم که عملکرد ایران در مقایسه با ایتالیا و بسیاری از کشورهای درگیر موفق تر بوده است زیرا تعداد فوتی هایش ۵ برابر کمتر و تعداد مبتلایان هم کمتر از نیمی از مبتلایان ایتالیا است.

به نقل از سفارت ایران در کرواسی، بنا بر نتایج تحقیقات این دانشمند که در روزنامه «وچرنی لیست» منتشر شده است؛ یكی از اصلی ترین اقداماتی كه در مقابله با این بیماری در ایران صورت گرفته، برنامه ملی آزمایش ویروس کرونا است که از تاریخ ۱۷ مارس اعلام شد. این برنامه امکان شناسایی و درمان زود هنگام مبتلایان را فراهم کرد. هدف از این برنامه کاهش هجوم زیاد افراد مبتلا به بیمارستان ها بوده است. تا به امروز، در ایران بیش از ۶۷۰ هزار نفر مورد تست کرونا قرار گرفته اند، به طور متوسط حدود ۸۰۰۰ نفر در هر یک میلیون جمعیت که مقیاس مناسبی است.

 

 

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

        https://telegram.me/joinchat/AAAAAD--pZ6CLWmYZnR5w   Telegram3

http://instagram.com/pezeshkna instagram

خواندن 20 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید

رسانه

نظر دادن